MOTOSİKLETİNİZİN GÖNDERİLMESİ GEREKİYOR

MOTOSİKLET GÖNDERİMİ

 

Harley-Davidson Motor Company, müşterilerine Harley-Davidson/Buell motosikletlerini bir ülkeden başka bir ülkeye ithal etme konusunda yardımcı olabilecek çeşitli belgeler sağlayabilir.

 

Araç ithal / ihraç bilgilerini talep eden müşterilerin, bilgi için bir Harley-Davidson bayisi ile iletişime geçmeleri gerekir.

 

EN YAKIN SATICI

 

Müşterilerin Harley-Davidson Motor Company'den destek belgelerini talep etmeleri için, talepte bulunan kişinin motosiklet sahibi olduğunu ve ilgili motosikletin trafikten men edilmediğini, kaza sonrası yeniden toplanmadığını, karayollarında kullanıma uygunsuzluk belgesi bulunmadığını veya diğer sovtaj damgalarına maruz kalmadığını gösteren motosiklet tescil ve ruhsat belgelerini sağlamaları gerekir.

 

Müşterilerin motosiklet VIN (Araç Tanıtım Numarası) ve Motor Numarasının (VIN'nin kısaltması) orijinal numaralar ile uyumlu olduğunu (değiştirilmediğini) ispatlamaları gerekir.

 

Motosiklet için hiçbir açık toplama (trafikten men) kararı bulunmamalıdır.

 

 

Harley-Davidson, motosikletin; üretimi sırasında geçerli güvenlik ve emisyon standartlarına uygun olduğunu beyan eden belgeleri sağlayacaktır*. Bu belgeler arasında şunlar bulunmaktadır:

 

  • Uygunluk Belgesi (orijinal olarak Avrupa spesifikasyonlarına göre üretilen ve 2004 model yılından itibaren olan motosikletler için).

  • Konfigürasyon Bildirimi (orijinal olarak Avrupa spesifikasyonlarına göre üretilmeyen motosikletler için. Bu belge, motosikletin üretim tarihinde karşılaması gereken güvenlik ve emisyon gerekliliklerini beyan eder).

*İşlem ücreti uygulanır. Daha fazla bilgi için bir Harley-Davidson bayisi ile görüşün.

 

Bu belgelerin tek başına motosikletin ithal edileceği ülkenin tüm gerekliliklerini karşılayacağının garanti edilmediğini unutmayın. Mevzuatların dünya genelinde değişiklik göstermesi ve üretim sonrasında motosiklete yapılan bilinmedik modifikasyonlardan dolayı, Harley-Davidson bu belgelerin tek başına kullanılarak motosikletin ithalatı ve/veya tescili için onay almaya yeterli olacağını garanti edemez.