CHCESZ PRZESŁAĆ MOTOCYKL?

SPEDYCJA MOTOCYKLI

 

Harley-Davidson Motor Company może przekazać klientom dokumentację potrzebną do importu motocykli Harley-Davidson/Buell do innego kraju.

 

Klienci, którzy chcą otrzymać informacje dotyczące importu/eksportu pojazdów powinni skontaktować się z punktem dealerskim Harley-Davidson.

 

NAJBLIŻSZY DEALER

 

Aby otrzymać wymaganą dokumentację, klient powinien przedstawić firmie Harley-Davidson Motor Company tytuł własności lub dokumenty rejestracyjne motocykla, aby potwierdzić tytuł własności oraz fakt, że motocykl nie został zezłomowany, nie ma nienaprawialnych usterek, jest dopuszczony do ruchu drogowego oraz jest wolny od innych uszkodzeń.

 

Klienci muszą udowodnić zgodność numeru VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) oraz numer silnika z oryginalnymi danymi produkcyjnymi (dane nie zostały zmienione).

 

Istotnym jest, aby motocykl nie był wycofany ze sprzedaży z powodu wady.

 

 

Firma Harley-Davidson przekaże dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo oraz zgodność ze standardami emisji, zgodnie ze stanem w czasie produkcji*. Obejmuje to:

 

  • Świadectwo homologacji (dla motocykli wyprodukowanych zgodnie z parametrami na rynek europejski oraz modeli z rocznika od 2004 roku).

  • Świadectwo konfiguracji (dla motocykli nie wyprodukowanych zgodnie z parametrami na rynek europejski. Dokument zawiera informacje na temat wymagań bezpieczeństwa oraz emisji, które spełniał motocykl w dniu produkcji).

*Pobierane są opłaty za dokumentację. Skontaktuj się z punktem dealerskim Harley-Davidson, aby uzyskać więcej informacji.

 

Należy pamiętać, że wymienione dokumenty nie gwarantują spełnienia wszystkich wymogów w kraju, do którego importowany jest motocykl. Z powodu różnych zapisów prawnych na świecie oraz przeprowadzonych modyfikacji motocykli po ich produkcji, firma Harley-Davidson nie może zagwarantować, że motocykl zostanie dopuszczony do importu i/lub rejestracji bez dodatkowych dokumentów.