POTŘEBUJEŠ PŘEPRAVIT SVŮJ MOTOCYKL

PŘEPRAVA MOTOCYKLŮ

 

Společnost Harley-Davidson Motor Company může zákazníkům poskytnout dokumentaci, kterou lze použít při importu jejích motocyklů Harley-Davidson/Buell z jedné země do jiné.

 

Zákazníci, kteří požadují informace pro import/export vozidel, musí o tyto informace požádat prostřednictvím dealerství Harley-Davidson.

 

NEJBLIŽŠÍ DEALER

 

Při vyžádání podpůrné dokumentace od společnosti Harley-Davidson Motor Company musí zákazníci předložit doklady či registraci motocyklu, na základě kterých lze prokázat, že žadatel motocykl vlastní a že doklady motocyklu neobsahují jakékoli označení Junked (Zlikvidováno), Un-Rebuildable (Nevhodné pro opravu), Not-Fit- For-Use- On-A- Roadway (Nevhodné pro použití v silničním provozu) či jiné označení jako odpad.

 

Zákazníci musí doložit, že kód VIN a číslo motoru motocyklu (zkrácený VIN) se shodují s původním kódem z výroby (t.j. není pozměněný).

 

Podmínkou je, aby motocykl neměl žádné nevyřešené svolávací akce.

 

 

Harley-Davidson poskytne dokumentaci, která uvede bezpečnostní a emisní standardy, pro jejichž splnění byl motocykl navržen v době jeho výroby*. To zahrnuje:

  • Prohlášení o shodě (pro motocykly původně vyrobené podle evropských specifikací a od roku 2004 dále).
  • Prohlášení o konfiguraci (motocykly, které nebyly původně vyrobené podle evropských specifikací. Tento dokument udává, pro jaké bezpečnostní a emisní standardy byl motocykl konfigurován v době jeho výroby). 

*Hradí se poplatky za zpracování. Více informací získáte v dealerství Harley-Davidson.

 

Vezměte na vědomí, že není zaručeno, že tyto dokumenty samy o sobě budou splňovat všechny požadavky pro zemi, kam je motocykl importován. Vzhledem k rozdílům v předpisech v různých zemích a neznámým modifikacím motocyklu poté, co byl vyroben společností Harley-Davidson, nelze zajistit, že motocykl bude schválen k importu a/nebo registraci k provozu pouze na základě těchto dokumentů.